Informace

13. AUCTOR Team - Vratislav Cinkl

AUCTOR Team – Vratislav Cinkl a EDDA CUP 2018

Vratislav Cinkl z AUCTOR Teamu v letošním roce plánoval odjet díky pracovnímu vytížení a plánům se stavbou dílny maximálně 3 závody. Po právě odjetém 5.tém závodě EDDA Cupu v Liberci a jeho druhém plánovém přinášíme menší shrnutí.

Vratislav Cinkl JemníkyPrvním, povinným závodem byl jeho domácí závod na trati mezi Jemníky a Bojeticemi, který se konal o posledním dubnovém víkendu 28. – 29. dubna. V divizi závodních speciálů do 2000 ccm se do sobotního závodu přihlásilo 8 jezdců. Vráťa Cinkl, využil maximálně znalost domácí tratě a od tréninkových jízd nenechal nikoho na pochybách, kdo tento den ovládne tuto divizi. Od tréninkových jízd nepoznal přemožitele. Nejrychlejší jízda 1:13.79 ho vynesla i do první pětky absolutního pořadí a porazil tak i daleko silnější vozy. V nedělním závodě se mu dařilo obdobně, jen se o jeden stupínek pohoršil a bral druhé místo a desáté celkově.

Vratislav Cinkl LiberecDruhým, velmi oblíbeným závodem, byl liberecký závod na Ještěd, který se konal a o víkendu 16. – 17. června. V sobotním závodě, v konkurenci 9. ti jezdců, byl nejrychlejší jak v tréninku, tak i v obou závodních jízdách a ve své nejrychlejší jízdě byl o víc jak vteřinu rychlejší než druhý v pořadí. V absolutním pořadí mu ve velmi nabité konkurenci pak patřilo 14. místo. V nedělním závodě do puntíku zopakoval všechna svá sobotní umístění a ještě o půl vteřinu zlepšil svůj nejlepší na 1:40.36.

Uvidíme, jestli Vráťu jeho letošní vytížení pustí k dalšímu závodu a pokud ano, tak přejme stejné výsledky jako doposud.

12. AUCTOR Team v MČR v Autokrosu

AUCTOR Team v MČR v Autokrosu 2018 po třetím závodě

V letošním roce jsou odjety již 3 republikové závody v autokrosu. Za AUCTOR Team ho absolvovali Libor Paul v divizi Super Buggy (D7), Josef Bartoš v nově založené divize D2 a Martin Chytráček v divizi D6. První závod se jel o víkendu 21. – 22.dubna v Humpolci, druhý v Nové Pace 12. – 13. května a třetí hned týden po druhém v Přerově 19. – 20. května.

Josef Bartoš Humpolec            Na prvním, Humpoleckém závodě se z AUCTOR Teamu nejlépe dařilo Joskovi Bartošovi ml., který v nové divizi D2 vybojoval druhé místo. Závod pro něj přitom nezačal moc dobře. V prvním tréninku nebyl vůbec klasifikován a v druhém zajel až osmé místo. V první rozjížďce byl třetí, ve druhé čtvrtý a třetí pak vyhrál.
Martin Chytráček Humpolec 2018            V divize D6 byl pak v tréninkových jízdách o stupínek lepší Martin Chytráček, když bral sedmé místo. Rozjížďky se mu povedli 3 x po třetím místě, což slibovalo slušné umístění i pro finálovou jízdu, ale špatné obutí na nakropenou trať ho připravilo o lepší výsledek. Nakonec bral body za osmé místo.
        Kalich hořkosti si až do dna vypil v Humpoleckém závodě Libor Paul v divizi Super Buggy. V prvním tréninku mu praskla přední poloosa a ve druhém to bylo jen na čtrnáctý čas. Infekce z prvLibor Paul Humpolecní tréninkové jízdy se projevila v první rozjížďce na zadní poloose. Při snaze o nápravu a zajetí co nejlepšího výsledku v rozjížďce druhé bohužel došlo ke kontaktu a poškození tlumiče, které se nepodařilo na místě opravit a závod tak pro Libora skončil.
          Pomyslný kalich si od Libora Paula převzal na druhém závodě v Nové Pace Martin Chytráček v divizi D6. V prvním tréninku zajel Martin osmý čas a ve druhém pak ve třetím kole trefil díru, po které došlo k velkému poškození vozu a vzhledem k souhře určitých okolností nebylo v možnostech týmu to na místě opravit.

Napravení neúspěchu z Humpolce se podařilo Liboru Paulovi v královské divizi a to v podoběLibor Paul Nová Paka finálové účasti, kdy bral body za deváté místo v 17. členném startovním poli. 13.tý tréninkový čas, dvě sedmá a jedno páté místo v rozjížďkách nebylo moc dobré, ale pak přišla záchrana v dobře zajetém semifinále.
            V dobrém rozmaru po výborném výsledku z Humpolce přijel do Paky Josef Josef Bartoš Nová PakBartoš. V tréninku vybojoval pátý čas a první dvě rozjížďky pak vyhrál, ve třetí pak šetřil techniku. Ve finálové jízdě pak dlouho tlačil na vedoucího Romana Vávru, ale předjet se ho nepodařilo. Josef si tak zopakoval stejné umístění z přechozího závodu, které ho vyneslo do čela průběžného pořadí divize D2.

Formu z tréninků a rozjížděk si z Nové Paky týden na to přivezl Josef Bartoš i do Přerova, když seJosef Bartoš Přerov mu podařilo zopakovat úplně stejné umístění. Forma ho, ale malinko opustila ve finálové jízdě, kdy musel po kolizi a technické závadě odstoupit.  Klasifikován byl na pátém místě, i tak si udržel v čele průběžného pořadí.
           Dvanáctý tréninkový čas, jedno šesté a dvě pátá místa v rozjížďkách bohužel Libor Paul Přerovnestačila na postup do finále v divizi Super Buggy Liboru Paulovi. V Přerovské závodě byl klasifikován jako jedenáctý. Průběžně mu patří dvanácté místo.

11. AUCTOR Team v Amatérské Autokrosu

AUCTOR Team v Amatérské Autokrosu 2018

Jezdci AUCTOR Teamu Milan Vlasák nastupující v divizi plechových vozů do 1600 ccm a Václav Smutný nastupující v divizi Buggy (4x2) poháněných jednou nápravou mají v letošním roce odjety 3 závody. První závod byl odjet 14. dubna v Sedlčanech, druhý 5. května v Poříčí nad Sázavou a třetí 26. května v Žamberku.

10. Aktualizace webu

3. Aktualizace webu - rozhovory, jezdci - aktuální sezóna

Na stránky byly v sekci rozhorvory umístněny rozhovory s jedzci AUCTOR Teamu a v kartách jezdců byly atkualizovány karty aktuální sezóna. Doplněny byly rozhovory s jezdci MČR v Autokrosu ze stránek www.autokrosar.cz a videorozhovor s vrchařem Radkem Kopeckým při závodě Edda Cupu v Jemníkách od TV První Boleslavská. Ve všech kartách jedzců pak bylo aktualizováno krátké výsledkové info a odkazy na výsledky.

9. Komentář z druhého závodu ZAV EDDA CUP

ZAV EDDA Cup, Jemníky – Bojetice, 28.-29. 4. 2018, komentář

Druhý letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup se uskutečnil na nové trati z Jemníků do Bojetic.  Trať v Jemníkách měl v hledáčku promotér seriálu Eda Patera již dlouho, v minulosti zde při republikovém mistrovství i startoval a jezdci z Mladé Boleslavi a okolí, zejména V. Cinkl a J. Vosmek při diskusi o nových tratích pro seriál vždy na Jemníky upozorňovali. Letos se podařilo najít společnou řeč s Lukášem Dufkem, místním organizátorem automobilových závodů a připravit tak kvalitní závod. Jezdce přivítala 2800 m dlouhá trať s kvalitním povrchem, depo se rozkládalo podél úzké silnice za cílem a ve firemním areálku v Bojeticích, díky ukázněnosti závodních týmů se však vše podařilo zorganizovat ke spokojenosti všech. (číst dál....)

8. Autokros MČR + Amatérský autokros

Jezdci AUCTOR Teamu absolvovalli o víkendu 21. - 22. dubna první závod MČR v Autokrosu v Humpolci a 5. května pak druhý závod v amatérských autokrosových pohárech Kosice a Radeč Cupu. Bližší informace připravujeme.

7. Krátký komentář - ZAV Jemníky - Bojetice

Krátký komentář z druhého závodu Edda Cupu – Jemníky – Bojetice – 27. – 29. dubna 2018

O posledním dubnovém víkendu se konal druhý závod nezávislého seriálu automobilů do vrchu EDDA CUP, který zavítal poprvé ve své historii na trať mezi Jemníky a Bojeticemi nedaleko Mladé Boleslavi. Do závodu bylo předběžně přihlášeno 120 jezdců v rámci seriálu a volného závodu. Nakonec dorazilo a v obou závodech bylo klasifikováno dohromady 93 jezdců. Oba závodní dny probíhaly za bezproblémového průběhu a za krásného počasí, které přilákalo slušnou řádku diváků.

S tratí si nejlépe po oba dny poradil Tomáš Košek s Mitsubishi EVO VI v divizi závodních speciálů nad 2000, když zajel svou nejrychlejší jízdu v sobotním závodě časem 1:08,89 na trati o délce 2,39 kilometru. Druhým nejrychlejším jezdcem byl Lukáš Kubíček, jehož nejrychlejší čas byl 1:11,44, kterého dosáhl v nedělním závodě, taktéž na voze Mitsubishi specifikace EVO III a ve stejné divizi. Třetího nejrychlejšího času 1:12,50, pak dosáhl Jiří Vrkoslav s Citroenem C2 v divizi E-1600, kterého dosáhl ve své úplně první jízdě hodně rozevlátým stylem, kdy po lehkému katu nevěděl,jestli má cílem projet po dvou pravých nebo po dvou levých kolech.