Informace

21. ZSE+MMČR v Rallycrossu - Sedlčany 28. - 29. 7. 2018

ZSE+MMČR v Rallycrossu - Sedlčany 28. - 29. 7. 2018

Tomáš Mičík - Sedlčany II - 2018O poslední červencovém víkendu se na trati Sedlčanech konal třetí rallycrossový závod MMČR, který se zároveň započítával do zónového mistrovství, jež má tímto odjeto již osm podniků z jedenácti. V divizi Super Touring Cars + 2000 prošlo technickými přejímkami 9 jezdců. Za AUCTOR se svým týmem závodu zúčastnil i Tomáš MičíkI přes slibný čtvrtý čas v tréninkových jízdách, se mi začala již v prvním měřeném tréninku objevovat sporadická závada na posilovači řízení, který sice fungoval, ale v podstatě si dělal, co chtěl a když byl nejvíc potřeba, tak vypověděl službu, což je při jízdě na asfaltu s rallycrosovými pneumatikami neuvěřitelná dřina. K posilovači se přidala i převodovka, kde od první kvalifikační jízdy začala vypadávat trojka, ve druhé už šla paradoxně jen trojka a čtyřka a ve třetí se po startu rozsypala úplně. Mohl jsem sice nastoupit do semifinále, protože i přes tu bídu se povedlo kvalifikovat, ale nechtěl jsem riskovat větší škody. Nyní je naplánovaná velká repase všeho a do Greinbachu na další zónový závod si jak věřím, pojedeme spravit chuťPo celkem smolném sedlčanském závodě patří Tomášovi 9. místo v českém a 7. místo v zónovém mistrovství.


20. KAP+RAP+SAP - Slovensko Autokros

KAP+RAP+SAP - Slovensko Autokros

Vašek Smutný - Senica 2018V sobotu 21. července se ve slovenské Senici konal autokrosový závod, na který po dohodě s několika jezdci z divize dvoukolových buggyn rozhodli, že zavítají a svojí účastí podpoří závody na Slovensku. Za AUCTOR Team to byl Vašek Smutný. Závody se na této trati prý dva roky nejeli, ale dle Vaškových slov to nemělo vůbec žádný vliv a pořadatelé tohoto závodu vše zvládli na jedničku. Stejným způsobem si počínal i Vašek a všechny své rozjížďky a finálovou jízdu vyhrál. Pokud bude vše fungovat, rád zavítá na tyto závody i v příštím roce.


19. ZSE + MČR v Autokrosu – AUCTOR Team v Poříčí nad Sázavou

ZSE + MČR v Autokrosu – AUCTOR Team v Poříčí nad Sázavou

14 – 15. července byl na pořadu 4. závod, který se konal na krásně upravené trati v Poříčí nad Sázavou. Tohoto závodu se opět zúčastnila celá Auctor sestava.

Martin Chytráček - Poříčí nad Sázavou - 2018Po dvou závodech, odhlášení po tréninku v Pace a vynechaném Přerově, opět na startu v divizi D6 nechyběl Martin Chytráček. V prvním tréninku zajel sedmý a ve druhém pak desátý čas, v celkovém součtu mu to dalo na 8. místo a druhou řadu pro první rozjížďku. Celkem dobré startovní postavení mu moc nepomohlo, protože vypověděl službu jeden z kloubů na hnací hřídeli, což bohužel znamenalo postavení ve druhé rozjížďce až ve třetí řadě. Martin zabojoval a dojel si pro páté místo. V součtu časů z obou jízd mu patřilo ve druhé kvalifikační jízdě 9. místo, ale celkově byl až patnáctý z 16. ti členného startovního pole. Ve třetí rozjížďce využil zaváhání a technických problémů některých soupeřů a svou čistou jízdou si dojel pro vynikající druhé místo, které ho vrátilo do závodu a vylepšilo mu pozici pro semifinálovou jízdu, ve které si dojel pro čtvrté místo zajišťující postup do finále. V něm se počáteční startovní mele usadil na osmém místě, ze kterého se postupně propracoval až na páté místo.

Josef Bartoš - Poříčí nad Sázavou - 2018V divize D2 nastoupil průběžně vedoucí Josef Bartoš, který v tréninkových jízdách zajel první a druhý čas a v jejich součtu byl pak klasifikován na prvním místě a první řada ho čekala i v první rozjížďce. Tuto výhodu Jožin využil a svou jízdu s přehledem vyhrál. Ve druhé rozjížďce svůj výkon zopakoval a rozhodl se šetřit techniku a vynechal tak třetí kvalifikační rozjížďku, zakryl auto pod plachtu a šel vymýšlet program na sobotní večer a nedělní dopoledne pro sebe a svůj tým, protože divize D2 své první dvě rozjížďky jezdí v sobotu a díky menšímu počtu 11. ti jezdců se ani u této divize nejely semifinálové jízdy. V neděli když se před svou finálovou jízdou rozhodl Jožin projet ještě jednou auto, zjistil, že mu něco na jeho voze vyskočilo z klobouku, ale nebyli to králíci, ale jeho tlumič a motor v jeho voze se tak nacházel v dost nepřirozené poloze. Po hodinách odpočinku musel tak tým zamakat a provizorně opravit vůz pro finálovou jízdu, aby toho nebylo málo tak se rozhodla stávkovat i spojka, což se projevilo na startu finálové jízdy, kdy se Jožin propadl do hloubi startovního pole. Na štěstí pro něj se v první zatáčce udála menší strkanice a získal tak několik pozic zpátky, ale pořád to nebylo na stupně vítězů. Díky své trpělivosti, jezdeckému stylu, chybám a technickým problémům svých soupeřů se propracoval do čela a finálovou jízdu vyhrál a upevnil si tak své průběžné vedení.

Libor Paul - Poříčí nad Sázavou - 2018V divizi Super Buggy prošlo technickými přejímkami 18 jezdců. Po obou tréninkových jízdách patřil Liborovi Paulovi desátý kvalifikační čas, který mu zajistil druhou řadu v první rozjížďce. Této výhody Libor náležitě využil, když dojel pro čtvrté místo a v součtu obou jízd mu patřilo průběžné vynikající sedmé místo a opět start z druhé řady. Bohužel start druhé rozjížďky mu vůbec nevyšel a propadl se do zadních pozic, a aby toho nebylo málo, při jednom ze soubojů utrpěl jeho vůz nějaké šrámy a nefungoval tak jak měl. S přemírou snahy vybojovat lepší pozici a i díky problémům s vozem došlo k několika přetočení a propad na úplný konec startovního pole své rozjížďky, ale i na konec v součtu celé druhé kvalifikační rozjížďky. Každopádně Libor zbraně nesložil a ve třetí rozjížďce po startu ze čtvrté řady vybojoval pátou pozici a vylepšil si své postavení pro semifinálovou jízdu. V součtu všech rozjížděk byl Libor na průběžném jedenáctém místě. Po startu do semifinálové jízdy zkoušel Libor objet soupeře v první zatáčce venkem, ale na chvilku se dokonce dostal se svým vozem mimo trať a ztratil tak kontakt se špičkou startovního pole. V této jízdě nakonec dojel na sedmém nepostupovém místě a v součtu výsledků z obou jízd mu patřilo z poříčského závodu 14. místo.


18. ZSE v Rallycrossu – Nyirád – Maďarsko

ZSE v Rallycrossu – Nyirád – Maďarsko

Tomáš Mičík - Nyirád - 2018o víkendu 14 – 15. července se konal zónový rallycrossový závod na trati v maďarském Nyirádu. Z AUCTOR Teamu se závodu zúčastnil jezdec Tomáš Mičík. V prvním tréninku z patnáctičlenného startovního pole obsadil Tomáš 4. místo a ve druhém pak 6. místo.  Zajeté časy v tréninkových jízdách pasovaly Tomáše na jednoho z adeptů na finále. Po prvních rozjížďkách mu patřilo průběžné 7. místo. Po druhých a třetích rozjížďkách byl klasifikován shodně na vynikajícím čtvrtém místě. Po rozjížďkách přišly na řadu semifinálové jízdy. Ve své jízdě pak držel do posledního kola postupové naděje, když se držel na druhém místě, ale bohužel závada na hlavě kola mu dala 800 metrů před cílem pro tento závod stop. Za jeho výkony a zajeté časy by si určitě finálovou účast v tomto závodě zasloužil. Tomáš byl nakonec klasifikován jako sedmý a náplastí ne nepovedené semifinále je určitě dobrý potenciál jeho vozu, který určitě zužitkuje a přetaví ve finálovou účast a postavení na stupních vítězů v některém z dalších závodů.


17. Amatérští autokrosaři po 5.tém závodu Kosice Cupu

Amatérští autokrosaři po 5.tém závodu Kosice Cupu
Vašek Smutný - Kosice - 2018V sobotu se na autokrosové trati v Kosicích konal pátý závod Kosice Cupu a přehoupnul se tak do své druhé poloviny. Z AUCTOR Teamu se závodu zúčastnili Vašek Smutný v divizi dvoukolových buggyn a Milan Vlasák v plechových vozech do 1600 ccm. Prvně jmenovaný navázal na vítěznou vlnu z předchozích závodů, když v rozjížďkách bral body za jedno první a jedno druhé místo a i když jednu rozjížďku nedojel, podařilo se mu opět ve finále vyhrát. Milan Vlasák potvrdil vzestupnou tendeci, kdy po prvních dvou nevydařených závodech, byl po třetí na bedně a v Kosicích bral zatím své nejlepší letošní umístění a body za druhé místo.


16. Libor Paul - ME v AUTOKROSU - Nová Paka 2018

Libor Paul - ME v AUTOKROSU - Nová Paka 2018

Libor Paul - Nová Paka - ME - 2018Jezdec AUCTOR Teamu Libor Paul se rozhodl, že zkusí porovnat své síly s evropskou autokrosovou špičkou při pátém závodě ME v Autokrosu, který se konal o víkendu 30.6. - 1.7.2018 na trati v Nové Pace. Do tohoto závodu se v divizi Super Buggy přihlásilo 41 jezdců. V trénincích Libor zajel 29.tý čás. V první rozjížďce byl pátý a průběžně dvacátý třetí, což ho posunulo pro start do druhé rozjížďky do druhé řady. Této přiležitosti Libor využil dojel jako čtvrtý a posunul se na devatenácté místo. V poslední rozjíždce stál na startu opět vedle švýcárského jezdce Josefa Martyho, kterého ve druhé rozjížďce porazil. Bohužel pro Libora si v této rozjížďce opět umístění prohodili a Libor bral body za páté místo a toho stálo postup do semifinálových jízd, když se posunul s 9.ti body na pro něj celkové 22. místo a o dvě místa se tak nevešel. Nicméně Libor se za svůj výkon určitě nemusí stydět a do budoucna ví, že lepší umístění je v jeho možnostech.


15. Tomáš Mičík - 1.závod v roce 2018

Tomáš Mičík - 1.závod v roce 2018

Tomáš Mičík - Sedlčany I - 2018Předposlední červnový víkend 23. - 24. 6. 2018 se konal na rallycrossové trati v Sedlčanech 2. letošní závod MMČR v Rallycrossu. Z AUCTOR Teamu se tohoto závodu zúčastnil v divizi Super Touring Car + 2000 se svým novým vozem Fabia MK I, Tomáš Mičík. V této divizi se do závodu přihlásilo 9 jezdců. Tomášovi po základních rozjížďkách patřilo 5. místo, když bral body za páté, sedmé a šesté místo. Bohužel technické problémy na jeho voze ho nepustily do semifinálových jízd a závod tak pro něj předčasně skončil a klasifikován byl jako celkově sedmý jezdec.


14. Aktualizace webu

Aktualizace webu - výsledky autokros KC Humpolec, výsledky ZAV Liberec, karty

Milan Vlasák HumpolecNa stránkách byly v kartách jezdců (Milana Vlasáka a Vaška Smutného) doplněny výsledky ze sobotních autokrosových závodů v Humpolci (16.6.2018) a víkendových závodů automobilů do vrchu, které se konaly v Liberci (16.-17.6.2018). Výsledky doplněny na kartě Vratislava Cinkla.


13. AUCTOR Team - Vratislav Cinkl

AUCTOR Team – Vratislav Cinkl a EDDA CUP 2018

Vratislav Cinkl z AUCTOR Teamu v letošním roce plánoval odjet díky pracovnímu vytížení a plánům se stavbou dílny maximálně 3 závody. Po právě odjetém 5.tém závodě EDDA Cupu v Liberci a jeho druhém plánovém přinášíme menší shrnutí.

Vratislav Cinkl JemníkyPrvním, povinným závodem byl jeho domácí závod na trati mezi Jemníky a Bojeticemi, který se konal o posledním dubnovém víkendu 28. – 29. dubna. V divizi závodních speciálů do 2000 ccm se do sobotního závodu přihlásilo 8 jezdců. Vráťa Cinkl, využil maximálně znalost domácí tratě a od tréninkových jízd nenechal nikoho na pochybách, kdo tento den ovládne tuto divizi. Od tréninkových jízd nepoznal přemožitele. Nejrychlejší jízda 1:13.79 ho vynesla i do první pětky absolutního pořadí a porazil tak i daleko silnější vozy. V nedělním závodě se mu dařilo obdobně, jen se o jeden stupínek pohoršil a bral druhé místo a desáté celkově.

Vratislav Cinkl LiberecDruhým, velmi oblíbeným závodem, byl liberecký závod na Ještěd, který se konal a o víkendu 16. – 17. června. V sobotním závodě, v konkurenci 9. ti jezdců, byl nejrychlejší jak v tréninku, tak i v obou závodních jízdách a ve své nejrychlejší jízdě byl o víc jak vteřinu rychlejší než druhý v pořadí. V absolutním pořadí mu ve velmi nabité konkurenci pak patřilo 14. místo. V nedělním závodě do puntíku zopakoval všechna svá sobotní umístění a ještě o půl vteřinu zlepšil svůj nejlepší na 1:40.36.

Uvidíme, jestli Vráťu jeho letošní vytížení pustí k dalšímu závodu a pokud ano, tak přejme stejné výsledky jako doposud.


12. AUCTOR Team v MČR v Autokrosu

AUCTOR Team v MČR v Autokrosu 2018 po třetím závodě

            V letošním roce jsou odjety již 3 republikové závody v autokrosu. Za AUCTOR Team ho absolvovali Libor Paul v divizi Super Buggy (D7), Josef Bartoš v nově založené divize D2 a Martin Chytráček v divizi D6. První závod se jel o víkendu 21. – 22.dubna v Humpolci, druhý v Nové Pace 12. – 13. května a třetí hned týden po druhém v Přerově 19. – 20. května.

Josef Bartoš Humpolec            Na prvním, Humpoleckém závodě se z AUCTOR Teamu nejlépe dařilo Joskovi Bartošovi ml., který v nové divizi D2 vybojoval druhé místo. Závod pro něj přitom nezačal moc dobře. V prvním tréninku nebyl vůbec klasifikován a v druhém zajel až osmé místo. V první rozjížďce byl třetí, ve druhé čtvrtý a třetí pak vyhrál.
Martin Chytráček Humpolec 2018            V divize D6 byl pak v tréninkových jízdách o stupínek lepší Martin Chytráček, když bral sedmé místo. Rozjížďky se mu povedli 3 x po třetím místě, což slibovalo slušné umístění i pro finálovou jízdu, ale špatné obutí na nakropenou trať ho připravilo o lepší výsledek. Nakonec bral body za osmé místo.       
        Kalich hořkosti si až do dna vypil v Humpoleckém závodě Libor Paul v divizi Super Buggy. V prvním tréninku mu praskla přední poloosa a ve druhém to bylo jen na čtrnáctý čas. Infekce z prvLibor Paul Humpolecní tréninkové jízdy se projevila v první rozjížďce na zadní poloose. Při snaze o nápravu a zajetí co nejlepšího výsledku v rozjížďce druhé bohužel došlo ke kontaktu a poškození tlumiče, které se nepodařilo na místě opravit a závod tak pro Libora skončil.
          Pomyslný kalich si od Libora Paula převzal na druhém závodě v Nové Pace Martin Chytráček v divizi D6. V prvním tréninku zajel Martin osmý čas a ve druhém pak ve třetím kole trefil díru, po které došlo k velkému poškození vozu a vzhledem k souhře určitých okolností nebylo v možnostech týmu to na místě opravit.

            Napravení neúspěchu z Humpolce se podařilo Liboru Paulovi v královské divizi a to v podoběLibor Paul Nová Paka finálové účasti, kdy bral body za deváté místo v 17. členném startovním poli. 13.tý tréninkový čas, dvě sedmá a jedno páté místo v rozjížďkách nebylo moc dobré, ale pak přišla záchrana v dobře zajetém semifinále.
            V dobrém rozmaru po výborném výsledku z Humpolce přijel do Paky Josef Josef Bartoš Nová PakBartoš. V tréninku vybojoval pátý čas a první dvě rozjížďky pak vyhrál, ve třetí pak šetřil techniku. Ve finálové jízdě pak dlouho tlačil na vedoucího Romana Vávru, ale předjet se ho nepodařilo. Josef si tak zopakoval stejné umístění z přechozího závodu, které ho vyneslo do čela průběžného pořadí divize D2.  

            Formu z tréninků a rozjížděk si z Nové Paky týden na to přivezl Josef Bartoš i do Přerova, když seJosef Bartoš Přerov mu podařilo zopakovat úplně stejné umístění. Forma ho, ale malinko opustila ve finálové jízdě, kdy musel po kolizi a technické závadě odstoupit.  Klasifikován byl na pátém místě, i tak si udržel v čele průběžného pořadí.
           Dvanáctý tréninkový čas, jedno šesté a dvě pátá místa v rozjížďkách bohužel Libor Paul Přerovnestačila na postup do finále v divizi Super Buggy Liboru Paulovi. V Přerovské závodě byl klasifikován jako jedenáctý. Průběžně mu patří dvanácté místo.

 


« | 1 2 3 4 | »