Informace

AUCTOR Team – Vratislav Cinkl a EDDA CUP 2018

Vratislav Cinkl z AUCTOR Teamu v letošním roce plánoval odjet díky pracovnímu vytížení a plánům se stavbou dílny maximálně 3 závody. Po právě odjetém 5.tém závodě EDDA Cupu v Liberci a jeho druhém plánovém přinášíme menší shrnutí.

Vratislav Cinkl JemníkyPrvním, povinným závodem byl jeho domácí závod na trati mezi Jemníky a Bojeticemi, který se konal o posledním dubnovém víkendu 28. – 29. dubna. V divizi závodních speciálů do 2000 ccm se do sobotního závodu přihlásilo 8 jezdců. Vráťa Cinkl, využil maximálně znalost domácí tratě a od tréninkových jízd nenechal nikoho na pochybách, kdo tento den ovládne tuto divizi. Od tréninkových jízd nepoznal přemožitele. Nejrychlejší jízda 1:13.79 ho vynesla i do první pětky absolutního pořadí a porazil tak i daleko silnější vozy. V nedělním závodě se mu dařilo obdobně, jen se o jeden stupínek pohoršil a bral druhé místo a desáté celkově.

Vratislav Cinkl LiberecDruhým, velmi oblíbeným závodem, byl liberecký závod na Ještěd, který se konal a o víkendu 16. – 17. června. V sobotním závodě, v konkurenci 9. ti jezdců, byl nejrychlejší jak v tréninku, tak i v obou závodních jízdách a ve své nejrychlejší jízdě byl o víc jak vteřinu rychlejší než druhý v pořadí. V absolutním pořadí mu ve velmi nabité konkurenci pak patřilo 14. místo. V nedělním závodě do puntíku zopakoval všechna svá sobotní umístění a ještě o půl vteřinu zlepšil svůj nejlepší na 1:40.36.

Uvidíme, jestli Vráťu jeho letošní vytížení pustí k dalšímu závodu a pokud ano, tak přejme stejné výsledky jako doposud.