Informace

AUCTOR Team v Amatérské Autokrosu 2018

Jezdci AUCTOR Teamu Milan Vlasák nastupující v divizi plechových vozů do 1600 ccm a Václav Smutný nastupující v divizi Buggy (4x2) poháněných jednou nápravou mají v letošním roce odjety 3 závody. První závod byl odjet 14. dubna v Sedlčanech, druhý 5. května v Poříčí nad Sázavou a třetí 26. května v Žamberku.

Václav Smutný si ještě před začátkem sezóny odskočil otestovat vůz v rámci volného závodu „Poslední jízda“, který se konal v Poříčí nad Sázavou 31. března. Po vyladění vozu v rozjížďkách, kdy se mu podařilo i některé vyhrát, musel pro závadu z prvního místa ve finálové jízdě odstoupit. Prvním pohárovým závodem tak pro Vaška byl závod v Sedlčanech, ve kterém se mu lepila bohužel smůla na paty. V první rozjížďce nedojel a ve druhé musel po havárii odstoupit. Poškození vozu bylo však veliké a nepodařilo se ho na místě opravit závod tak pro něj skončil.

V Sedlčanském závodě o něco lépe byl po odjetí všech rozjížděk na čtvrtém místě klasifikován Milan Vlasák, pro finále to pro něj znamenalo start z druhé řady. Při samotném finále pak v souboji o třetí místo Milan kolidoval se soupeřem a na lepší než páté místo to nebylo.

Napravit nezdar z prvního závodu přijel do Poříčí nad Sázavou Vašek Smutný. Po první nedojeté rozjížďce to na úspěch nevypadalo, ale dvě další vyhrané Vaška poslali přímo do finále do druhé řady, ze které se mu finále podařilo vyhrát.

Závod v Poříčí nad Sázavou měl Milan Vlasák rozjetý výborně a po rozjížďkách mu patřilo druhé místo a právo druhé volby při výběru na postavení na startu ve finálové jízdě. Problém s motorem ho však připravil a lepší umístění a byl nakonec klasifikován jako čtvrtý.

Ve třetím závodě v Žamberku byl klasifikován na 3. místě a za stejné umístění a první pohár v letošním roce bral Milan Vlasák. Stejné místo mu patří i v průběžném pořadí poháru Kosice Cup po třetím závodě.

O stupínek lepší byl v Žamberku Vašek Smutný, které mu se podařilo zopakovat stejné umístění z Poříčí nad Sázavou, kdy opět první rozjížďku nedojel a druhou a třetí vyhrál. Ve Finále pak tedy skončil druhý. Po třetím závodě mu patří průběžné šesté místo.
V rámci naplnění divize Buggy 4x4 pak Vašek svou účastí vypomohl zatraktivnit závod Poříčí a vyhrál v něm všechny rozjížďky včetně finále.