Závody do vrchu

INFO - Závody automobilů do vrchu (ZAV) je druh automobilového sportu, při kterém je cílem závodního jezdce zdolat trať v co nejkratším čase. Trať musí svým charakterem odpovídat specifikům závodu do vrchu.

HISTORIE ZÁVODŮ - JEMNÍKY - BOJETICE
Jemníky 1975Vůbec poprvé se jelo v roce 1974 a hned pak v následujícím roce 1975. Po delší odmlce se zde opět jelo v roce 1993 a pak až v roce 2003, kdy se začala psát i naše historie pořádání závodů automobilů do vrchu, když jsme se ještě hlavně věnovali pořádání 2003 - Vratislav Cinklautokrosových závodů ve dva kilometry vzdáleném Týnci a závod do vrchu jsme zařadili jako zpestření pro naše autokrosové jezdce. To ale ještě pod hlavičkou autokrosových pořadatelů. V roce 2004 se na této trati jel závod, který organizoval klub FMS a v roce 2008 jsme se opět pořadatelských otěží chopili my, když jsme zajišťovali jeden ze závodů pro pohár Triola Cup. Od roku 2018, kdy na tuto trať poprvé zavítal i seriál EDDA CUP, připravujeme již pod hlavičkou AUCTORU veškeré náležitosti a lokální služby pro zdárné uspořádání těchto krásných závodů.

2021 – v tomto roce je v plánu 4. ročník seriálu Edda Cup na trati mezi Jemníky a Bojeticemi v termínu 20. – Miroslav Černý - Jemníky - 202121. srpna. Věříme, že se situace kolem Coronaviru konečně stabilizuje a bude se opět závodit jako v dobách, kdy se dalo závodů účastnit nebo na závody chodit bez jakýchkoli omezení. Stejně jako v předchozích letech bude nad rámec Edda Cupu vyhlášen i volný závod pro zájemce z jiných motoristických disciplín. Bližší informace k závodu v Jemníkách v tomto roce najdete ZDE.

 


2020
– již třetí ročník oblíbeného seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA CUP v řadě hostila trať mezi Jemníky a Bojeticemi u Mladé Boleslavi. Původně plánovaný květnový termín byl díky Coronaviru v té době ZAV - 2020vyhlášenému nouzovému přesunut na 19. – 20. září. I nad tímto termínem však viselo díky zhoršující se situaci několik otazníků, ale závod se nakonec stihnul odjet i s diváky, kterých podél trati za ideálního počasí bylo na několik stovek. ZAV - 2020Závod probíhal bez problémů. I přes nepříznivou situaci dorazilo kolem osmdesáti jezdců.

Za AUCTOR Team z.s. opět potvrdil znalosti trati jemnický rodák Vratislav Cinkl se svou Radek Kopecký ml. - Jemníky - 2020Škodou Octavií a ve své třídě celkově oba závodní dny vyhrál. V celkovém pořadí si oproti loňsku o jedno místo polepšil, když byl klasifikován jako čtvrtý nejrychlejší jezdec v součtu obou závodních jízd. V rámci volného závodu startoval Radek Kopecký se svým otcem, taktéž Radkem. V sobotním závodu skončili těsně za stupni vítězů, když byli klasifikováni na čtvrtém a pátém místě z osmi startujících. V nedělním závodě se vedlo lépe staršímu, když byl klasifikován jako druhý. Radek Kopecký mladší pak pro poruchu na motoru jejich vozu svou druhou jízdu nedokončil a nebyl klasifikován.

 

Plakát k závodu
Pozvánka - web Edda Cup
Zvláštní ustanovení - ZAV Jemníky 2020
Informace k závodu -průběžně
Foto ze závodu - AUCTOR Racing - pátek
Foto ze závodu - AUCTOR Racing - sobota
Foto ze závodu - Jan Splídek
Foto ze závodu - Jakub Turek
Foto ze závodu - OK-foto
Výsledky ze závodu - 2020 - sobota
Výsledky ze závodu - 2020 - neděle
Výsledky - 2020 - absolutní pořadí - sobota
Výsledky - 2020 - absolutní pořadí - neděle
Komentář ze závodu - Jarda Malík
TV Reportáž ze závodu - Tývka.cz

 

2019v tomto roce firma AUCTOR Racing s.r.o. pokračovala ve spolupráci s pořadateli seriálu závodů do vrchu EDDA CUP a připravila jako regionální pořadatel druhý závod tohoto seriálu na trati Vratislav Cinkl Jemníky - 2019mezi Jemníky a celkový vítěz - 2018 - Tomáš KošekBojeticemi, který se konal v termínu 27. – 28. dubna. Stejně jako v loňském roce byl nad rámec Edda Cupu vyhlášen i volný závod pro jezdce z jiných motoristických disciplín.
Za AUCTOR Team z.s. hájil barvy v divizi závodních speciálů do dvou litrů Vratislav Cinkl. Po oba dva dny nenašel v součtu časů přemožitele a zaslouženě zvítězil. V absolutním pořadí z 83 jezdců mu shodně po oba dva dny patřilo 5. místo.  Dalšími zástupci byli otec a syn Radkové Kopečtí starší a mladší. Lépe se v sobotním závodě dařilo Radkovi Kopeckému mladšímu, který byl klasifikován ve třídě závodních Tomáš Mičík - ZAV Jemníky 2019speciálů nad dva litry s pohonem jedné nápravy na pátém a dále pak celkově na 21. místě. Jeho otec Radek Kopecký - RHRpak byl sedmý a v celkovém pořadí 55. V nedělním závodě jim bohužel na jejich voze vystavila stopku závada převodovky a museli ze závodu odstoupit. V rámci volného závodu si odskočil z rallycrossu Tomáš Mičík, který startoval pouze v sobotu a ve své divizi zaslouženě vyhrál a neztratil se ani v celkovém pořadí, ve kterém mu patřilo 10. místo

 

Plakát k závodu
Program k závodu
Pozvánka - web Edda Cup
Videopozvánka - AUCTOR
Pozvánka - Rádio Kiss + Signál
Informace k závodu - průběžné
Výsledky ze závodu - 2019 - sobota
Výsledky ze závodu - 2019 - neděle
Výsledky - 2019 - absolutní pořadí - sobota
Výsledky - 2019 - absolutní pořadí - neděle
Komentář ze závodu - web Edda Cup
Komentář ze závodu - AUCTOR Team
Článek k závodu - web Edda Cup
Článek - Boleslavský deník
Foto ze závodu - LD
Foto ze závodu - Jan Splídek
TV Reportáž ze závodu - Tývka.cz
Onboard - Vratislav Cinkl
DEPO a Atmosféra - Jemníky 2019

 

2018 – AUCTOR Racing s.r.o. uspořádal ve spolupráci s ÚAMK – SDRUŽENÍ ČESKÉHO AUTOSPORTU 2. Podnik seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA CUP na trati mezi Jemníky a Bojeticemi u Mladé Boleslavi. 2018 ZAV JemníkyZávod se konal 27. - 29. dubna. Závod se jel dle propozic seriálu Edda Cup a zároveň byl domluven volný závod i pro zájemce z jiných motoristických disciplín.

Za AUCTOR Team z.s. se závodu v poháru EDDA CUP zúčastnil Vratislav Cinkl v divizi E-2000 se ŠkodouVratislav Cinkl Jemníky - 2018 Octavia. V sobotní závodě ve své divizi vyhrál a celkově mu patřilo ve více jak 80.ti členné konkurenci 5.té místo. V nedělním závodě byl pak druhý a celkově desátý. Radek Kopecký v divizi E+2000 2WD s VW Golf III bral po oba dny třetí místo a v rámci volného závodu si z MČR v Autokrosu odskočil Martin Chytráček a ze sobotního závodu si odvezl třetí místo.

Plakát k závodu
Program k závodu - 1 strana , 2 strana, 3 strana, 4 strana
Výsledky ze závodu - 2018 - sobota

Výsledky ze závodu - 2018 - neděle
Krátký komentář ze závodu
Komentář ze závodu
Komentář ze závodu - Edda Cup
Článek - Boleslavský deník
Foto ze závodu - 2018 - sobota
Foto ze závodu - 2018 - neděle
TV Reportáž - 2018

HISTORIE
2008 – boleslavští pořadatelé zajišťovali 17.5.2008 na trati mezi Jemníky a Bojeticemi jeden ze závodů seriálu Triola CUP. Závod byl zároveň vyhlášen jako volný, pro jezdce z jiných motoristických disciplín .
2008 ZAV Jemníky

 

 

 


Výsledky ze závodu - 2008
Foto ze závodu - 2008
Komentář ze závodu
Článek - Boleslavský deník

2003 – pořadatelé týneckého autokrosového poháru uspořádali 8.11.2003 na trati mezi Jemníky a Bojeticemi 2003 ZAV Jemníkydoplňkový závod do vrchu pro jezdce tohoto seriálu. Závodu se zúčastnilo přes 80 jezdců a přihlíželo mu přes 2000 diváků. Závod byl vyhlášen pro 3 divize autokrosových speciálu s objemem do 1300 - do 1600 - nad 1600 ccm, pro civilní vozy do 1400 a nad 1400 ccm a pro závodní speciály.


Výsledky ze závodu - 2003
Výsledky ze závodu po třídách - Autokrosové specialy - cestovní vozy do 1300 - 1600 - nad 1600 ccm
Výsledky ze závodu po třídách - Civilní vozy do 1400 - nad 1400 ccm
Výslekdy ze závodu po třídách - Závodní speciály
Foto ze závodu - 2003
Článek - Boleslavský deník - ZAV Jemníky 2003
Článek - Boleslavský deník - ZAV Jemníky 2003 - nečekaný nápor