Informace

18. ZSE v Rallycrossu – Nyirád – Maďarsko

ZSE v Rallycrossu – Nyirád – Maďarsko

Tomáš Mičík - Nyirád - 2018o víkendu 14 – 15. července se konal zónový rallycrossový závod na trati v maďarském Nyirádu. Z AUCTOR Teamu se závodu zúčastnil jezdec Tomáš Mičík. V prvním tréninku z patnáctičlenného startovního pole obsadil Tomáš 4. místo a ve druhém pak 6. místo.  Zajeté časy v tréninkových jízdách pasovaly Tomáše na jednoho z adeptů na finále. Po prvních rozjížďkách mu patřilo průběžné 7. místo. Po druhých a třetích rozjížďkách byl klasifikován shodně na vynikajícím čtvrtém místě. Po rozjížďkách přišly na řadu semifinálové jízdy. Ve své jízdě pak držel do posledního kola postupové naděje, když se držel na druhém místě, ale bohužel závada na hlavě kola mu dala 800 metrů před cílem pro tento závod stop. Za jeho výkony a zajeté časy by si určitě finálovou účast v tomto závodě zasloužil. Tomáš byl nakonec klasifikován jako sedmý a náplastí ne nepovedené semifinále je určitě dobrý potenciál jeho vozu, který určitě zužitkuje a přetaví ve finálovou účast a postavení na stupních vítězů v některém z dalších závodů.


17. Amatérští autokrosaři po 5.tém závodu Kosice Cupu

Amatérští autokrosaři po 5.tém závodu Kosice Cupu
Vašek Smutný - Kosice - 2018V sobotu se na autokrosové trati v Kosicích konal pátý závod Kosice Cupu a přehoupnul se tak do své druhé poloviny. Z AUCTOR Teamu se závodu zúčastnili Vašek Smutný v divizi dvoukolových buggyn a Milan Vlasák v plechových vozech do 1600 ccm. Prvně jmenovaný navázal na vítěznou vlnu z předchozích závodů, když v rozjížďkách bral body za jedno první a jedno druhé místo a i když jednu rozjížďku nedojel, podařilo se mu opět ve finále vyhrát. Milan Vlasák potvrdil vzestupnou tendeci, kdy po prvních dvou nevydařených závodech, byl po třetí na bedně a v Kosicích bral zatím své nejlepší letošní umístění a body za druhé místo.


16. Libor Paul - ME v AUTOKROSU - Nová Paka 2018

Libor Paul - ME v AUTOKROSU - Nová Paka 2018

Libor Paul - Nová Paka - ME - 2018Jezdec AUCTOR Teamu Libor Paul se rozhodl, že zkusí porovnat své síly s evropskou autokrosovou špičkou při pátém závodě ME v Autokrosu, který se konal o víkendu 30.6. - 1.7.2018 na trati v Nové Pace. Do tohoto závodu se v divizi Super Buggy přihlásilo 41 jezdců. V trénincích Libor zajel 29.tý čás. V první rozjížďce byl pátý a průběžně dvacátý třetí, což ho posunulo pro start do druhé rozjížďky do druhé řady. Této přiležitosti Libor využil dojel jako čtvrtý a posunul se na devatenácté místo. V poslední rozjíždce stál na startu opět vedle švýcárského jezdce Josefa Martyho, kterého ve druhé rozjížďce porazil. Bohužel pro Libora si v této rozjížďce opět umístění prohodili a Libor bral body za páté místo a toho stálo postup do semifinálových jízd, když se posunul s 9.ti body na pro něj celkové 22. místo a o dvě místa se tak nevešel. Nicméně Libor se za svůj výkon určitě nemusí stydět a do budoucna ví, že lepší umístění je v jeho možnostech.


15. Tomáš Mičík - 1.závod v roce 2018

Tomáš Mičík - 1.závod v roce 2018

Tomáš Mičík - Sedlčany I - 2018Předposlední červnový víkend 23. - 24. 6. 2018 se konal na rallycrossové trati v Sedlčanech 2. letošní závod MMČR v Rallycrossu. Z AUCTOR Teamu se tohoto závodu zúčastnil v divizi Super Touring Car + 2000 se svým novým vozem Fabia MK I, Tomáš Mičík. V této divizi se do závodu přihlásilo 9 jezdců. Tomášovi po základních rozjížďkách patřilo 5. místo, když bral body za páté, sedmé a šesté místo. Bohužel technické problémy na jeho voze ho nepustily do semifinálových jízd a závod tak pro něj předčasně skončil a klasifikován byl jako celkově sedmý jezdec.


14. Aktualizace webu

Aktualizace webu - výsledky autokros KC Humpolec, výsledky ZAV Liberec, karty

Milan Vlasák HumpolecNa stránkách byly v kartách jezdců (Milana Vlasáka a Vaška Smutného) doplněny výsledky ze sobotních autokrosových závodů v Humpolci (16.6.2018) a víkendových závodů automobilů do vrchu, které se konaly v Liberci (16.-17.6.2018). Výsledky doplněny na kartě Vratislava Cinkla.


13. AUCTOR Team - Vratislav Cinkl

AUCTOR Team – Vratislav Cinkl a EDDA CUP 2018

Vratislav Cinkl z AUCTOR Teamu v letošním roce plánoval odjet díky pracovnímu vytížení a plánům se stavbou dílny maximálně 3 závody. Po právě odjetém 5.tém závodě EDDA Cupu v Liberci a jeho druhém plánovém přinášíme menší shrnutí.

Vratislav Cinkl JemníkyPrvním, povinným závodem byl jeho domácí závod na trati mezi Jemníky a Bojeticemi, který se konal o posledním dubnovém víkendu 28. – 29. dubna. V divizi závodních speciálů do 2000 ccm se do sobotního závodu přihlásilo 8 jezdců. Vráťa Cinkl, využil maximálně znalost domácí tratě a od tréninkových jízd nenechal nikoho na pochybách, kdo tento den ovládne tuto divizi. Od tréninkových jízd nepoznal přemožitele. Nejrychlejší jízda 1:13.79 ho vynesla i do první pětky absolutního pořadí a porazil tak i daleko silnější vozy. V nedělním závodě se mu dařilo obdobně, jen se o jeden stupínek pohoršil a bral druhé místo a desáté celkově.

Vratislav Cinkl LiberecDruhým, velmi oblíbeným závodem, byl liberecký závod na Ještěd, který se konal a o víkendu 16. – 17. června. V sobotním závodě, v konkurenci 9. ti jezdců, byl nejrychlejší jak v tréninku, tak i v obou závodních jízdách a ve své nejrychlejší jízdě byl o víc jak vteřinu rychlejší než druhý v pořadí. V absolutním pořadí mu ve velmi nabité konkurenci pak patřilo 14. místo. V nedělním závodě do puntíku zopakoval všechna svá sobotní umístění a ještě o půl vteřinu zlepšil svůj nejlepší na 1:40.36.

Uvidíme, jestli Vráťu jeho letošní vytížení pustí k dalšímu závodu a pokud ano, tak přejme stejné výsledky jako doposud.


12. AUCTOR Team v MČR v Autokrosu

AUCTOR Team v MČR v Autokrosu 2018 po třetím závodě

            V letošním roce jsou odjety již 3 republikové závody v autokrosu. Za AUCTOR Team ho absolvovali Libor Paul v divizi Super Buggy (D7), Josef Bartoš v nově založené divize D2 a Martin Chytráček v divizi D6. První závod se jel o víkendu 21. – 22.dubna v Humpolci, druhý v Nové Pace 12. – 13. května a třetí hned týden po druhém v Přerově 19. – 20. května.

Josef Bartoš Humpolec            Na prvním, Humpoleckém závodě se z AUCTOR Teamu nejlépe dařilo Joskovi Bartošovi ml., který v nové divizi D2 vybojoval druhé místo. Závod pro něj přitom nezačal moc dobře. V prvním tréninku nebyl vůbec klasifikován a v druhém zajel až osmé místo. V první rozjížďce byl třetí, ve druhé čtvrtý a třetí pak vyhrál.
Martin Chytráček Humpolec 2018            V divize D6 byl pak v tréninkových jízdách o stupínek lepší Martin Chytráček, když bral sedmé místo. Rozjížďky se mu povedli 3 x po třetím místě, což slibovalo slušné umístění i pro finálovou jízdu, ale špatné obutí na nakropenou trať ho připravilo o lepší výsledek. Nakonec bral body za osmé místo.       
        Kalich hořkosti si až do dna vypil v Humpoleckém závodě Libor Paul v divizi Super Buggy. V prvním tréninku mu praskla přední poloosa a ve druhém to bylo jen na čtrnáctý čas. Infekce z prvLibor Paul Humpolecní tréninkové jízdy se projevila v první rozjížďce na zadní poloose. Při snaze o nápravu a zajetí co nejlepšího výsledku v rozjížďce druhé bohužel došlo ke kontaktu a poškození tlumiče, které se nepodařilo na místě opravit a závod tak pro Libora skončil.
          Pomyslný kalich si od Libora Paula převzal na druhém závodě v Nové Pace Martin Chytráček v divizi D6. V prvním tréninku zajel Martin osmý čas a ve druhém pak ve třetím kole trefil díru, po které došlo k velkému poškození vozu a vzhledem k souhře určitých okolností nebylo v možnostech týmu to na místě opravit.

            Napravení neúspěchu z Humpolce se podařilo Liboru Paulovi v královské divizi a to v podoběLibor Paul Nová Paka finálové účasti, kdy bral body za deváté místo v 17. členném startovním poli. 13.tý tréninkový čas, dvě sedmá a jedno páté místo v rozjížďkách nebylo moc dobré, ale pak přišla záchrana v dobře zajetém semifinále.
            V dobrém rozmaru po výborném výsledku z Humpolce přijel do Paky Josef Josef Bartoš Nová PakBartoš. V tréninku vybojoval pátý čas a první dvě rozjížďky pak vyhrál, ve třetí pak šetřil techniku. Ve finálové jízdě pak dlouho tlačil na vedoucího Romana Vávru, ale předjet se ho nepodařilo. Josef si tak zopakoval stejné umístění z přechozího závodu, které ho vyneslo do čela průběžného pořadí divize D2.  

            Formu z tréninků a rozjížděk si z Nové Paky týden na to přivezl Josef Bartoš i do Přerova, když seJosef Bartoš Přerov mu podařilo zopakovat úplně stejné umístění. Forma ho, ale malinko opustila ve finálové jízdě, kdy musel po kolizi a technické závadě odstoupit.  Klasifikován byl na pátém místě, i tak si udržel v čele průběžného pořadí.
           Dvanáctý tréninkový čas, jedno šesté a dvě pátá místa v rozjížďkách bohužel Libor Paul Přerovnestačila na postup do finále v divizi Super Buggy Liboru Paulovi. V Přerovské závodě byl klasifikován jako jedenáctý. Průběžně mu patří dvanácté místo.

 


11. AUCTOR Team v Amatérské Autokrosu

AUCTOR Team v Amatérské Autokrosu 2018

     Jezdci AUCTOR Teamu Milan Vlasák nastupující v divizi plechových vozů do 1600 ccm a Václav Smutný nastupující v divizi Buggy (4x2) poháněných jednou nápravou mají v letošním roce odjety 3 závody. První závod byl odjet 14. dubna v Sedlčanech, druhý 5. května v Poříčí nad Sázavou a třetí 26. května v Žamberku.


10. Aktualizace webu

3. Aktualizace webu - rozhovory, jezdci - aktuální sezóna

Na stránky byly v sekci rozhorvory umístněny rozhovory s jedzci AUCTOR Teamu a v kartách jezdců byly atkualizovány karty aktuální sezóna. Doplněny byly rozhovory s jezdci MČR v Autokrosu ze stránek www.autokrosar.cz a videorozhovor s vrchařem Radkem Kopeckým při závodě Edda Cupu v Jemníkách od TV První Boleslavská. Ve všech kartách jedzců pak bylo aktualizováno krátké výsledkové info a odkazy na výsledky.


9. Komentář z druhého závodu ZAV EDDA CUP

ZAV EDDA Cup, Jemníky – Bojetice, 28.-29. 4. 2018, komentář

    Druhý letošní závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup se uskutečnil na nové trati z Jemníků do Bojetic.  Trať v Jemníkách měl v hledáčku promotér seriálu Eda Patera již dlouho, v minulosti zde při republikovém mistrovství i startoval a jezdci z Mladé Boleslavi a okolí, zejména V. Cinkl a J. Vosmek při diskusi o nových tratích pro seriál vždy na Jemníky upozorňovali. Letos se podařilo najít společnou řeč s Lukášem Dufkem, místním organizátorem automobilových závodů a připravit tak kvalitní závod. Jezdce přivítala 2800 m dlouhá trať s kvalitním povrchem, depo se rozkládalo podél úzké silnice za cílem a ve firemním areálku v Bojeticích, díky ukázněnosti závodních týmů se však vše podařilo zorganizovat ke spokojenosti všech. (číst dál....)


« | 1 2 3 4 | »