Informace

12.6.2020 - RX Rallycross CUP - Zvláštní ustanovení + info k rozvržení závodu

12.6.2020 - RX Rallycross CUP - Zvláštní ustanovení + info k rozvržení závodu
K dnešnímu dni bylo vydáno zvláštní ustanovení ke klubovému poháru RX Rallycross Cup. Vzhledem k tomu, že původně plánovaný limit 60. ti jezdců a 10. ti kvalifikačních jízd byl hodně překročen a výrazně zasahoval do časového harmonogramu sobotního dne, který by tak byl velmi napjatý, bylo rozhodnuto, že všechny S divize pojedou souběžně s republikou. To znamená, že v sobotu si odjedou 1 až 2 rozjížďky a v neděli zbytek.

Zvláštní ustanovení naleznete - ZDE

RX Rallycross Cup 2019 - Sosnová

ENkové divize, divize cupových historiků a divize Škoda Cupu si odjede závod v rámci sobotního dne.

Tento krok jsme konzultovali se všemi zástupci jezdců v eSkových divizí a všichni s ním souhlasili.

Omlouváme se za komplikace, ale věříme, že si nejen ulehčíme v časovém harmonogramu a kvalitně doplníme hlavní závod, ale také tím pomůžeme samotnému RX Rallycross Cupu k většímu zviditelnění.

Nyní je možno doplnit Rx Cupové divize o 13 jezdců (HA – 1600 rx – 5, N 1600 + - 5, Škoda Cup – 3) aniž by se zvyšovaly kvalifikační jízdy. Časově by neměl být problém v rámci všech cupových divizi, které si odjedou závod v sobotu, ještě nevýšit o 1 až 2 jízdy, což znamená potenciálně dalších 12 jezdců. Pokud tedy nedojde k rapidnímu navýšení v rámci ostatních pohárů a mistrovství.

Oproti původnímu plánu budou jezdci RX Rallycross Cupu platit startovné na místě a to v českých korunách.


7. 6. 2020 - INFORMACE K ČASOVÉMU HARMONOGRAMU A VOLNÝM MÍSTŮM

7. 6. 2020 - INFORMACE K ČASOVÉMU HARMONOGRAMU A VOLNÝM MÍSTŮM

Na základě pátečního obdržení dlouho očekávané informace, ohledně možného rozsektorování prostor sosnovského areálu, nám dává jako pořadatelům možnost vpustit diváky v hojnějším počtu a rozšířit tak limit počtu osob na tomto závodě. Díky předpokládaným příjmům ze vstupného tím získáváme určitou jistotu dalších prostředků na zajištění rozpočtu závodu, se kterými jsme dosud nemohli počítat.

Tato informace se také velmi dotýká časového harmonogramu, který se zatím vyvíjel podle předběžně přihlášených jezdců a byl nastaven tak, aby se některé úkony neplatily za tři dny, ale například za dva nebo jeden a půl dne.

Původní a očekávaný plán je odjet závod v loňském režimu, tzn. v sobotu odjetí kompletního programu klubového poháru a dále pak tréninkových a prvních kvalifikačních jízd vyhlášených mistrovství. Neděle by se pak odjela již klasickým formátem zbylých dvou kvalifikačních jízd a jízd semifinálových a finálových. Již nyní můžeme na 99% říci, že se v tomto formátu pojede. To 1 %  znamená, že pouze v případě velkého  úbytku přihlášený jezdců by se nastavil časový harmonogram dle aktuálně vydaného zvláštního ustanovení k závodu. Zvláštní ustanovení k poháru RX CUP je na schválení od minulého týdne na autoklubu a časový harmonogram byl totožný s republikovým ZÚ, jen začínal v předstihu podle svých plánovaných jízd. V průběhu příštího týdne vydáme oficiální informace.

Níže pro představu uvádíme, jak by vypadaly časové harmonogramy dle aktuálního počtu přihlášených jezdců:


1. ČASOVÝ HARMONOGRAM – RX CUP - sobota, CEZ+MČR+MSR+ČTHV+MC – sobota, neděle
Časový harmohram dle aktuláního počtu přihlášených jezdců 6.6.2020 
 Poznámka:

Podle původního plánu byl limit na RX CUP nastaven na 60 jezdců, tak aby bylo možné pořadatelsky odbavit předpokládaných 140 jezdců z českého mistrovství, trofeje a Mascom Cupu, dále pak z mistrovství slovenského a nově polského. Již nyní je limit RX Cupu překročen a to nejen počtem přihlášených jezdců, ale i počtem kvalifikačních jízd. S tímto se však počítá i v ZÚ, kde je formulace v případě menšího zájmu v jednom poháru se může druhý navýšit. Nyní do plného limitu 200 jezdců je možnost 43 (až 46) volných míst, respektive při dodržení maximálního počtu 36.ti kvalifikačních jízd na jednu celou sérii. V případě navýšení by již nebylo možné závod časově zvládnout.

Tím, že navýšila účast v RX Cupu se logicky o něco prodloužil jeho harmonogram. Na základě toho se vybízí otázky zda část nebo celou první kvalifikační sérii mistrovského závodu nepřesunout na neděli, aby se více vyplnil hlavní závodní den a nebo by některé divize z RX Cupu mohli jet dle harmonogramu republikového. Druhá varianta sebou pro nás nese určitá rozhodnutí a vícepráce s dokumentací k závodu, ale tímto krokem by se dala plnohodnotně odjet první kvalifikační série mistráku v dřívějším čase, což by určitě řada jezdců přivítala a zároveň by tak diváci, kteří by za normálních okolností na klubové poháry nazavítali poznali, že výkonnostní úroveň vozů v některých divizích si nezadá s vozy republikovými a že i na takovéto závody se vyplatí chodit.

V níže uvedené tabulce je vidět kolik míst a v jakých divizích jsou volná, plus jsou ještě dvě volné jízdy do maximálního počtu kvalifikačních jízd v jedné sérii:

VOLNÁ MÍSTA K 7. 6.

Volná místa RX Sosnová k - 6.6.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poznámka:
Pokud je 0, neznamená, že se není možné přihlásit. Přednost budou mít jezdci účastnící se MČR nebo jezdci ze zahraničí. Jezdci RX CUPu se mohou samozřejmě také ještě přihlašovat, ale pokud by došlo k navyšování kvalifikačních jízd, přihlíželo by se na výše uvedené a byli by bráni jako náhradníci. Po navýšení počtu kvalifikačních jízd na limit, bude možné se přihlasit pouze do tříd, které nebudou mít plný rošt.
2. ČASOVÝ HARMONOGRAM – RX CUP plus CEZ+MČR+MSR+ČTHA+MC – sobota, neděle

 160 - Časový harmohram dle aktuláního počtu přihlášených jezdců 6.6.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poznámka:
Za aktuálního počtu přihlášených jezdců by se již musela administrativní a technická přejímka posunout o dvě hodiny dopředu a přejímky za RX Cup by se dělaly již v pátek, aby se dal stihnout program dle vydaných ZÚ, který počítal s limitem 160 jezdců na celý závod (60 RX Cup, 100 CEZ+MČR+MSR+ČTHV+MC).


3.6.2020 - Aktuální info z příprav - RX SOSNOVÁ 27. -. 28. 6. 2020

3. 6. 2020 - AKTUÁLNÍ INFO K RX SOSNOVÁ 27. – 28. 6. 2020

Po včerejší uzávěrce (2. 6.) předběžných přihlášek je 149 jezdců v seznamu přihlášených.  V pondělí bylo vydáno zvláštní ustanovení, ve kterém je uveden časový harmonogram, který počítá s technickými a administrativními přejímkami teprve od sobotního dopoledne s tím, že by tréninkové jízdy začaly v půl jedné a první kvalifikační jízdy by odstartovaly v 16.00. V neděli by pak byl odjet zbylý program závodu.
RX Sosnová 2019

S obdobným režimem se zatím počítá i v rámci RX Rallycross Cupu. I když je číslo přihlášených jezdců velmi vysoké, tak po loňské zkušenosti, kdy bylo do závodu převzato obdobných 141 jezdců, víme, že zatím by to na pokrytí nákladů za pořadatele a služby od pátečního dne nestačilo. Musí se též počítat s tím, že by některé týmy také nedorazily. V loňském roce to bylo například ze 160. ti předběžně přihlášených jezdců hned 19, což je v přepočtu na republikové startovné bezmála sto tisíc korun.
Za současné situace a předpokládaného omezení počtu osob na akci, je nutné každé organizační rozhodnutí důkladně zvážit.

Samozřejmě ale také počítáme, že se seznam přihlášených jezdců může navyšovat. Závod byl až do minulého týdne vyhlášen pro polské mistrovství, kde byl předpoklad účasti cca 50 – 70 polských jezdců. I přes zrušení MPRC jsme s polskou stranou v kontaktu a věříme, že v hojnějším počtu alespoň některé týmy dorazí. Podle původního plánu závodu byl limit přihlášených jezdců stanoven na 200. Pokud by se sešly ideálně přihlášky do různých divizí a byly by plné rošty v každé z nich, bylo by možné odbavit i více jak 200 jezdců v rámci plánovaných 36. ti kvalifikační jízd na jednu celou sérii rozjížděk.
RX Sosnová 2019

Vzhledem k potřebným oficialitám souvisejícím s vyhlášením závodu bylo vydáno zmíněné ZÚ a další případné změny časového harmonogramu budou řešeny formou vydávání informačních bulletinu k závodu a průběžným zveřejňováním ostatních informací na stránkách pořadatele. Na Autoklub ČR jsme zaslali další dva možné scénáře jako formou by se závod dal závod odjet a pokud dojde k rapidnímu navýšení přihlášených jezdců, bude samozřejmě možné opakovat loňský formát závodu nebo také avizované odjetí některého z pohárů či divizí v rámci sobotního dne.

V brzké době uvedeme informace pro diváky, kteří si nebudou chtít nechat ujít tento závod a osobně ho svou účastí na místě podpoří a dále také finalizujeme informace týkající se připravovaného livestreamu pro diváky, kteří se nebudou moci závodu zúčastnit nebo se vzhledem k limitům na závod nebudou moci dostat. Vzhledem k aktuální situaci připravujeme též manuál týkající se pohybu osob v rámci areálu.

Za AUCTOR Racing s.r.o. & AUCTOR Team z.s.

Lukáš Dufek


29. 5. 2020 - Aktuální info z příprav - RX SOSNOVÁ 27. -. 28. 6. 2020

Aktuální informace z příprav – RX SOSNOVÁ 27. – 28. 6. 2020

K dnešnímu dni je přihlášena necelá stovka jezdců. U některých týmů máme již potvrzeno, že se budou přihlašovat, u některých předpokládáme, že se ještě přihlásí. Podle našich předpokladů by to mohlo být ještě něco mezi 25 – 50 jezdci.
RX Sosnová 2019

Včera bohužel přišla informace, že vzhledem k aktuální situaci v Polsku, nebude moci být zatím vyhlášen jejich národní šampionát, který měl začít stejně jako ten náš, v Sosnové. Od některých týmů však víme, že by i tak určitě rády dorazily, záležet bude na tom, zda budou otevřeny hranice a jaké budou nastaveny podmínky při návratu domů.

Již nyní se oproti původnímu plánu rýsuje verze závodu, která by byla rozdělena do dvou dní, takže při počtu do 120 startujících by se první den v odpoledních hodinách udělaly kompletní technické a administrativní přejímky a závod by se pak odjel během dne druhého. Pokud bude více jak 120 startujících, tak by se navíc první den odjely tréninky a první kvalifikační jízdy.

RX Sosnová 2019

Velmi intenzivně sledujeme situaci ohledně nařízení týkajících se limitů počtů diváků a podmínek souvisejících s jejich pohybem v areálu závodiště. Pokud bude možné avizované rozdělování do sekcí, tak areál Autodromu v Sosnové díky své rozloze umožňuje využít několika prostor, které by byly určeny pouze pro diváky. Ještě chceme nějakou chvíli počkat, zda budou bližší informace, ale zatím to vypadá, že na tribuny v areálu bychom řešili prodej vstupenek formou předprodeje. Jde o to, že jen týmy, včetně pořadatelského, mohou mít při větším počtu startujících klidně v součtu i přes 700 lidí. Na protilehlý přírodní val, který se také jako přírodní divácká tribuna využívá, bychom vstupenky prodávali na místě.

Dále také řešíme avizovaný projekt -  LIVESTREAM – online vysílání ze závodů.  V příštím týdnu bychom chtěli vyjet s podrobnějšími informacemi, jak by to mělo vypadat, probíhat a jak byste mohli tento projekt podpořit, abychom ho mohli společně realizovat. Věříme, že v námi zamýšleném formátu by to mohlo českému rallycrossu pomoci.

Za AUCTOR Racing s.r.o. & AUCTOR Team z.s. Lukáš Dufek


27. - 28.6. 2020 - RX SOSNOVÁ - PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ

27. - 28.6. 2020 - RX SOSNOVÁ
Níže uvádíme přihlášky do závodu spojené s dotazníkem. Prosíme o zasílání v excelové formě. Pokud nemáte na svém PC officy, pošlete v PDF. Přihlašovací formulář s dotazníkem v excelové formě má provázání na ostatní listy, na kterých jsou uvedeny finální přihlášky. Podle verze závodu se daná přihláška pak jen vytiskne, podepíše, pošle naskenovaná pořadateli a originál předá při přejímce.


PŘIHLÁŠKA - excel                   PŘIHLÁŠKA - PDF                        INFORMACE K FORMULÁŘI

ENTRY FORM PL - excel            ENTRY FORM PL - PDF                INFORMACIJE O APLIKACJI

ENTRY FORM ENG - excel         ENTRY FORM - PDF                     INFO ENTRY FORM


RX SOSNOVÁ 2020 - SEZNAM PŘEDBĚŽNĚ PŘIHLÁŠENÝCH JEZDCŮ

RX SOSNOVÁ 2020 - SEZNAM PŘEDBĚŽNĚ PŘIHLÁŠENÝCH JEZDCŮ

RX Plakát Sosnová 2020

se nám začíná pomalu plnit. Rozhodli jsme se, že ho zveřejníme a průběžně ho budeme aktualizovat. Jezdci, kteří se ještě nepřihlásili prosíme o přihlášení. Děkujeme za trpělivost při vyplňování a za pochopení.

 

                         SEZNAM NAJDETE - ZDE

 

 

 


2020 RALLYCROSS SOSNOVÁ – PŘEDBĚŽNÉ PŘIHLAŠOVÁNÍ DO ZÁVODU SPUŠTĚNO

2020 RALLYCROSS SOSNOVÁ – PŘEDBĚŽNÉ PŘIHLAŠOVÁNÍ DO ZÁVODU SPUŠTĚNO

RX Plakát Sosnová 2020AUCTOR Racing - Pořadatelé rallycrossového závodu připravili vzhledem k aktuální a předpokládané situaci několik možných scénářů, jak by se závody v termínu 27. – 28. 6. na Autodromu v Sosnové daly odjet. Jak již bylo avizováno, vše bude samozřejmě záviset na míře uvolňujících opatření. Každopádně současná situace vypadá již optimisticky a pořadatelé se rozhodli s větším předstihem spustit přihlašování do závodu, aby měli přehled, jaký zájem o závody v této době vůbec je, a aby se mohli s větším předstihem soustředit na přípravu toho či onoho scénáře a zbytečně neživili naději na scénáře nereálné.

Nejjednodušším způsobem jak to zjistit je vědět, kolik jezdců či týmů se přihlásí. Díky současné situaci není pro pořadatelé jednoduché se formou jednoduchých dotazů dopracovat k potřebnému údaji. Vzhledem k většímu množství proměnných, připravil pořadatel pro jezdce a týmy v rámci přihlašovacího formuláře řadu doplňujících otázek, díky kterým bude schopen vyhodnotit, zda je reálné závod uspořádat v původním plánu. Nebo se pojede pouze český mistrák s klubovými závody, závod volný nebo samostatný klubový závod nebo bude možné jen testovat.

Prosíme jezdce a týmy, aby opravdu věnovali vyplňování přihlášky pozornost a doplnili všechny povinné údaje. V případě, že nebudete čemukoli rozumět, obraťte se na pořadatele na uvedených kontaktech - prihlasky@auctor-racing.cz nebo na +420 606 611 485.

Přihlašovací formulář najdete - ZDE - PŘIHLÁŠKA RX SOSNOVÁ 2020.

Pořadatelé myslí také na diváky. Věříme, že v termínu konání akce by již mohla být povolenaSosnová - atmosféra 2019 účast diváků ve větším počtu, za podobných opatření, jako platí momentálně pro kina, divadla apod. (dodržování odstupů, sezení ob jednu řadu). V případě, že by toto možné nebylo, máme předběžně poptanou službu – LIVESTREAM, která by tak divákům přinesla možnost sledovat závod z několika kamer, s komentářem a grafikou (výsledky, reklamy, atd…) a to z pohodlí domova.

Samozřejmě tato služba něco stojí a není v našich možnostech, to za těchto ztížených podmínek zafinancovat. Pokud byste o tuto službu jako diváci měli zájem a chtěli byste sledovat přenos přes internet, napište nám na info@auctor-racing.cz  jakou částku byste byli ochotni zaplatit. Pokud bude zájem dostatečný a pokryly by se výdaje s tím spojené, službu bychom objednali a poslali bychom vám platební údaje. Firmám též nabízíme možnost v rámci tohoto online streamu se na tom podílet formou reklamy.

Za AUCTOR Racing s.r.o. a AUCTOR Team z.s. – 11. 5. 2020
Lukáš Dufek


ŠANCE NA USPOŘÁDÁNÍ ČERVNOVÉHO RALLYCROSSOVÉHO ZÁVODU v SOSNOVÉ POŘÁD ŽIJE

ŠANCE NA USPOŘÁDÁNÍ ČERVNOVÉHO RALLYCROSSOVÉHO ZÁVODU v SOSNOVÉ POŘÁD ŽIJE
RX Plakát Sosnová 2020
Za pět minut dvanáct se nám podařilo zažehnat krizi a již nyní víme, že termín 27. – 28. 6. 2020 bude pod naší taktovkou. To znamená, že jsme se vrátili k původnímu plánu příprav rallycrossového závodu.

V současné době nevíme, v jaké to bude formě. Probíhají jednání autoklubu s vládními institucemi, který taktéž jako ostatní sportovní svazy a organizace řeší rozjezd svých aktivit a mistrovství.  Vše bude záležet na dohodách a míře uvolňujících opatřeních.

Uvidíme, zda to bude podle původního plánu nebo se závod odjede jako jednodenní mistrák, volný podnik či jen klubový závod. Již nyní se připravujeme na všechny možné předpokládané scénáře. Naším hlavním cílem je odjet závod ve standardním rallycrossovém režimu.

Další informace připravujeme.

Za AUCTOR Racing s.r.o. & AUCTOR Team z.s. - 28. 4. 2020

                               Lukáš Dufek


Odloženo - AUCTOR RX TRACKDAY - 27. - 28. 6. 2020

AUCTOR RX TRACKDAY - 27. - 28. 6. 2020
AUCTOR RX TRACKDAY

 

Akce AUCTOR RX TRACKDAY bohužel nesplnila potřebnou obsazenost. Prozatím se od ní odstupuje, ale zůstává jednou z možných alternativ pro případ, že nebude možné rallycrossový závod uspořádat.

 

 

 


AUCTOR RX TRACK DAY - INFO

INFO 25. 4. - 13:45 - AUCTOR RX TRACKDAY - 27. - 28. 6.
rx_plakta_td_mini
Uvádíme naši odpověď k jedné diskuzi na facebooku:

Hlavní myšlenka je zachránit termín pro rallycross. Víme, že je na rozhodnutí strašně málo času, zvlášť za současného stavu. Je to také ale o rozdělení nějaké míry rizika. Takto je to vše pouze na nás na pořadatelích. K našim několika měsícům přípravy, by nyní mělo přijít zaplacení 50% z nájmu areálu, což by bylo minimálně 75.tisíc. To už je příliš velké riziko. Pokud budeme vědět, že zájem je, máme pořád čas.

Je jasné, že někdo nepojede přes půl republiky si na dvě hodiny do Sosnové zajezdit, tady je předpoklad, že vyrazí minimálně na půl dne a za čtyři tisíce si zajezdí 2 hodiny čistého času, což je ekvivalent 4 závodů (trénink, 3 rozjížďky, semifinále+finále). Na dvě hodiny byl předpoklad, že by dorazili jezdci z blízkého okolí.

Ano, na jedno auto je to moc, ale když se domluví dva týmy a vyrazí ve čtyřech lidech s dvěma auty, tak se povozí neskutečně a auta by to měla vydržet, když budou jezdit po deseti minutách. To už je celkem zajímavá alternativa za to, kdyby se závod nedal uspořádat.

Podle posledních zpráv ohledně uvolňování v oblasti sportu to vypadá, že by se mohly měnit i limity počtů osob, takže je předpoklad, že by se mohlo povolit - osoby potřebné pro výkon daného sportu, v našem případě - potřební pořadatelé, jezdci + mechanici. Náš návrh zatím vychází z modelu maximálně 50+50 osob v areálu ve dvou uzavřených okruzích, které by mohli v dané době (myšleno od 8. června) být v areálu přítomni. Přítomnost časomíry by dodávala i punc nějakého soupeření na čas. POKUD SE SEMKNEME, JE POŘÁD MOŽNOST TO ZACHRÁNIT. LD

odkaz zde: https://www.facebook.com/groups/1391416721157017/permalink/2354231441542202/

 

PS: těch kombinací a alternativ jde vymyslet více. Již zmíněný trénik, volné jízdy, jednotlivé jízdy na čas, jako se to jezdí v zimních měsících na autodromu, ale  i třeba závod bez diváků, pokud by se tedy povolilo větší množství lidí potřebných pro daný sport jak se nyní v minulých dnes objevilo ve zpravodajských pořadech. K těm se to může dostat třeba formou online youtube vysílání. Určitě by to bylo i o nějakých kompromisech, aby by to bylo pro obě strany (jezci + pořadatel) akceptovatelné. Je to ale také o nějaké diskuzi a k té jsou potřeba obě zmíněné strany.

Plně chápeme současný nelehký stav, ale snažíme se jako je tomu v jiných sportech za aktuálních podmínek rozjet závody. Chápeme samozřejmě i pohled jezdců, že mají prostě obavy o své zdraví. To my samozřejmě také, ale jednou to musí skončit. Porovnání standardního chodu z pohledu závod - jezdci + mechanici - pořadatelé (bez diváků=např.odělené depo) versus plný hobby či supermarket si vyjma rozpravy s jezdci zase z pohledu nějakého velkého sdružování se rozodně s těmito podniky nemůže porovnávat.

Radi bychom kvůli zpětné vazbě ale také slyšeli názory typu, že závod bez diváků nemá cenu nebo auto je od toho, aby jezdilo nebo když nebudou závody, tak si aspoň s týmem pořádně zajezdím a zatestuji.

Předem díky za vaše názory.

 

 

AUCTOR RX TRACK DAY 27. - 28. 6. - Tabulka obsazenosti - stav 24.4. - 14:00

 

Tabulka RX Trackday - Sosnová

 

 

 

 

 

Info - 24. 4. 2020 - AUCTOR RX TRACKDAY

POZOR - JEŠTĚ SE NÁM PODAŘILO DOMLUVIT MOŽNOST PŘIHLÁŠOVÁNÍ DO PONDĚLÍ DO 8.00 HODIN. POKUD  NEBUDE DO TÉTO DOBY PŘIHLÁŠEN DOSTATEČNÝ POČET ÚČASTNÍKŮ. BUDEME MUSET OD AKCE USTOUPIT. NA NÁŠ TERMÍN ČEKAJÍ JIŽ JINÍ ZÁJMECI.

PO NAŠEM TERMÍNU NENÍ DO KONCE ROKU ZATÍM ŽÁDNÝ VOLNÝ VÍKENDOVÝ TERMÍN A ZŘEJMĚ NEBUDE MOŽNÉ AŽ DO ŘÍJNOVÉHO RALLYCROSS CUPU SI TRAŤ V SOSNOVÉ VE VĚTŠÍM MĚŘÍTKU VYZKOUŠET JINAK NEŽ V TÝDNU. KAŽDOPÁDNĚ JSME PŘEDBĚŽNĚ DOMLUVENI, ŽE POKUD SE NĚJAKÝ TERMÍN UVOLNÍ, RÁDI BYCHOM HO VYUŽILI K USPOŘÁDÁNÍ KLASICKÉHO ZÁVODU, ALE MOC PRAVDĚPODOBNÉ TO NENÍ.


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 | »