Informace

AUCTOR Team v MČR v Autokrosu 2018 po třetím závodě

V letošním roce jsou odjety již 3 republikové závody v autokrosu. Za AUCTOR Team ho absolvovali Libor Paul v divizi Super Buggy (D7), Josef Bartoš v nově založené divize D2 a Martin Chytráček v divizi D6. První závod se jel o víkendu 21. – 22.dubna v Humpolci, druhý v Nové Pace 12. – 13. května a třetí hned týden po druhém v Přerově 19. – 20. května.

Josef Bartoš Humpolec            Na prvním, Humpoleckém závodě se z AUCTOR Teamu nejlépe dařilo Joskovi Bartošovi ml., který v nové divizi D2 vybojoval druhé místo. Závod pro něj přitom nezačal moc dobře. V prvním tréninku nebyl vůbec klasifikován a v druhém zajel až osmé místo. V první rozjížďce byl třetí, ve druhé čtvrtý a třetí pak vyhrál.
Martin Chytráček Humpolec 2018            V divize D6 byl pak v tréninkových jízdách o stupínek lepší Martin Chytráček, když bral sedmé místo. Rozjížďky se mu povedli 3 x po třetím místě, což slibovalo slušné umístění i pro finálovou jízdu, ale špatné obutí na nakropenou trať ho připravilo o lepší výsledek. Nakonec bral body za osmé místo.
        Kalich hořkosti si až do dna vypil v Humpoleckém závodě Libor Paul v divizi Super Buggy. V prvním tréninku mu praskla přední poloosa a ve druhém to bylo jen na čtrnáctý čas. Infekce z prvLibor Paul Humpolecní tréninkové jízdy se projevila v první rozjížďce na zadní poloose. Při snaze o nápravu a zajetí co nejlepšího výsledku v rozjížďce druhé bohužel došlo ke kontaktu a poškození tlumiče, které se nepodařilo na místě opravit a závod tak pro Libora skončil.
          Pomyslný kalich si od Libora Paula převzal na druhém závodě v Nové Pace Martin Chytráček v divizi D6. V prvním tréninku zajel Martin osmý čas a ve druhém pak ve třetím kole trefil díru, po které došlo k velkému poškození vozu a vzhledem k souhře určitých okolností nebylo v možnostech týmu to na místě opravit.

Napravení neúspěchu z Humpolce se podařilo Liboru Paulovi v královské divizi a to v podoběLibor Paul Nová Paka finálové účasti, kdy bral body za deváté místo v 17. členném startovním poli. 13.tý tréninkový čas, dvě sedmá a jedno páté místo v rozjížďkách nebylo moc dobré, ale pak přišla záchrana v dobře zajetém semifinále.
            V dobrém rozmaru po výborném výsledku z Humpolce přijel do Paky Josef Josef Bartoš Nová PakBartoš. V tréninku vybojoval pátý čas a první dvě rozjížďky pak vyhrál, ve třetí pak šetřil techniku. Ve finálové jízdě pak dlouho tlačil na vedoucího Romana Vávru, ale předjet se ho nepodařilo. Josef si tak zopakoval stejné umístění z přechozího závodu, které ho vyneslo do čela průběžného pořadí divize D2.

Formu z tréninků a rozjížděk si z Nové Paky týden na to přivezl Josef Bartoš i do Přerova, když seJosef Bartoš Přerov mu podařilo zopakovat úplně stejné umístění. Forma ho, ale malinko opustila ve finálové jízdě, kdy musel po kolizi a technické závadě odstoupit.  Klasifikován byl na pátém místě, i tak si udržel v čele průběžného pořadí.
           Dvanáctý tréninkový čas, jedno šesté a dvě pátá místa v rozjížďkách bohužel Libor Paul Přerovnestačila na postup do finále v divizi Super Buggy Liboru Paulovi. V Přerovské závodě byl klasifikován jako jedenáctý. Průběžně mu patří dvanácté místo.