Informace

MMČR v Rallycrossu a RX Rallycross CUP – září 2018 – Tomáš Mičík

Tomáš Mičík RX RC Cup - SedlčanyMísto původně plánovaného závodu zónového mistrovství v rallycrossu, který se konal o víkendu 15. – 16. září v polském Slomczynu, se rozhodl Tomáš Mičík zúčastnit ve stejném termínu českého RX Rallycross Cupu, který se jel na trati v Sedlčanech. Jedná se o obdobu českého mistráku, která se jede podle velmi podobných pravidel a je určen pro amatérské jezdce. Tomáš jel na této trati letos potřetí a její znalost a výkon jeho vozu mu bylo velkou výhodou, když všechny své rozjížďky vyhrál. Ve finálové jízdě pak sváděl souboj o první místo a při kterém však kolidoval a poškodil si vůz na tolik, že musel odstoupit. Klasifikován byl v tomto závodě nakonec jako šestý.

Tomáš Mičík MMČR-FuglauDruhým podnikem, kterého se Tomáš v září zúčastnil, byl poslední mistrovský závod českého rallycrossu, který se konal na zrekonstruované trati v rakouském Fulgau. V divizi STC+2000, ve které Tomáš nastupuje, se do závodu přihlásilo 13 jezdců. V tréninkových jízdách zajel pátý nejrychlejší čas. Co se týče rozjížděk, tak zde najel na vítěznou vlnu z předchozího týdne a svou první rozjížďku vyhrál. Ve druhé pak dojel na druhém místě a třetí opět vyhrál. V součtu všech kvalifikační rozjížděk mu patřilo před semifinálovými jízdami páté místo, což mu zaručovalo start z druhé řady v jeho semifinálové jízdě. V té zabojoval a ve třetím kole se dostal na druhou pozici, kterou už udržel až do cíle a ve finálové jízdě si tak zopakoval start ze stejné pozice. Ten se mu povedl a defacto od začátku do konce si držel třetí místo a Tomáš tak letos poprvé vystoupal na stupně vítězů.