Informace

EDDA Cup – 9. závod – Horní Jiřetín – Vratislav Cinkl

Vratislav Cinkl H.Jiřetín 2018O víkendu 15. – 16. září se konal 9. podnik seriálu závodů do vrchů, EDDA CUP. Jako většina závodů tohoto seriálu se jel i tento jako dvou závod, kdy se jezdci hodnotili v sobotu i v neděli zvlášť. Tohoto závodu se účastnil i Vratislav Cinkl, jehož AUCTOR Team podporuje. V divizi závodních speciálů do dvou litrů, v nichž nastupuje, se do tohoto závodu přihlásilo 11 jezdců, což bylo nejvíc ze všech divizí.

Letos velmi vysoko nastavená laťka v podobě „co účast, to stupně vítězů“ zůstala i v tomto závodě netknuta. Po oba závodní dny se musel vždy sklonit pouze před jedním jezdcem a bral body za druhé místo. První den vyjel jiřetínský kopec o délce 4400 metrů ve svém nejrychlejším čase 2:30,44 s průměrnou rychlostí kolem 105. ti km/h a ve druhém dni svůj čas ještě posunul na 2:29,85. Dle jeho slov už ale bylo jeho auto na této trati, co se podvozku týče, na limitu a další ukrajování času by mohlo znamenat výlet mimo trať. V absolutním pořadí byl pak z 90. ti jezdců v sobotním závodě klasifikován na 15. místě a v nedělním si pak ještě o jedno místo polepšil.

Letos už má Vráťa odjety všechny své avizované závody. Tři závody vyhrál a tři krát byl druhý. Průběžně mu před posledním závodem v Bečově patří i druhé místo a v celkové klasifikaci poháru je 43.