Informace

Žamberk -  6. závod Kosice CUPu – Vašek Smutný

Vašek Smutný ŽamberkV sobotu 1. září se konal ve východočeském Žamberku 6. závod kosického poháru v autokrosu, který se konal po vynucené téměř dvouměsíční pauze, kdy musel být zrušen z důvodů velkého sucha a s ním spojených potencionálních problémů s kropením a vzniku požárů, závod v Nové Pace.  V divizi dvoukolových buggyn, ve které Vašek Smutný z AUCTOR Teamu nastupuje, prošlo technickými přejímkami 12 jezdců, což bylo nejvíc ze všech divizí.

Bohužel i tento závod potkal velký problém v podobě nepřízně počasí a tentokrát to byl déšť, jehož intenzita byla taková, že se trať v průběhu závodu stala nesjízdnou. Po dvou odjetých rozjížďkách bylo ředitelstvím závodu rozhodnuto, že se závod ukončí a jezdci budou klasifikováni dle bodů získaných v rozjížďkách.

V první rozjížďce za sebou udržel Vašek rychlého jezdce,  Romana Poláka a ve druhé si pak místo prohodili, ale Romanovi vypověděl v posledních metrech službu jeho vůz a Vašek tak vyhrál obě své odjeté rozjížďky a díky nastalé situaci tak bral body za první místo a zase se o kousíček snížil svou ztrátu na první místo v této divizi v Kosice CUPu.